چه نوع فرش بخریم

چه نوع فرش بخریم

برای خریدن فرش علاوه بردر نظر گرفتن قیمت و جنس فرش نکات دیگری هم وجود دارد. این نکات عبارتند از :
فرش ها از جمله ضروری ترین وسایل چیدمان خانه هستند و اگر درست و متناسب با فضای خانه انتخاب شوند علاوه بر آن که بر جلوه خانه می افزایند فضای آرامش بخشی ایجاد می کنند. اما در استفاده از فرش باید نکته هایی را مدنظر قرار دهید.
مرزبندی کنید
فرش و قالیچه بهترین ابزاری است که از آن می توان برای تعیین مرزبندی های فضای خانه استفاده کرد. اگر در خانه تان هالی دارید که لازم است آن را به ۲ قسمت غذاخوری و نشیمن تقسیم کنید، بهترین کار استفاده از فرش یا قالیچه های متفاوت است. این کار به شما کمک می کند علاوه بر مرزبندی فضایی که در اختیار دارید، جاذبه خاصی نیز به خانه تان ببخشید. تنها باید مراقب باشید در انتخاب قالیچه ها به هارمونی و همسانی رنگ ها و طرح های قالیچه ها یا فرش ها توجه داشته باشید.(چه نوع فرشی بخریم)
چه نوع فرشی بخریم
چه نوع فرشی بخریم
موکت کنار فرش
برای قالیچه ها و فرش هایی که در خانه تان استفاده می کنید باید حاشیه ای مناسب و مقاوم در نظر بگیرید. این حاشیه علاوه بر آن که باید متناسب و زیبا باشد، کیفیت لازم را نیز باید داشته باشد تا از سر خوردن و حرکت فرش روی سرامیک، پیشگیری شود. مقصود از حاشیه، استفاده از موکت یا بست های پلاستیکی است که امروزه در بسیاری از فروشگاه های فرش دیده می شود. استفاده از موکت در مقایسه با گیره های پلاستیکی در فصل زمستان اولویت دارد؛ زیرا علاوه بر آن که موجب حفظ دمای خانه و گرم تر شدن اتاق ها می شود برای خانواده هایی که فرزند خردسال دارند نیز مناسب تر است.
فرش باید با مبل ها تناسب داشته باشد
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که فرش یا قالیچه به عنوان یکی از مهم ترین بخش های چیدمان خانه و اتاق ها باید داشته باشد، تناسب طرح و رنگ آن با مبلمان، پرده ها و دیوارهای خانه است. به عنوان مثال اگر پرده ها و مبلمان شما از طراحی ویژه ای برخوردار است و به اصطلاح طرحی شلوغ دارد، شما باید از فرشی با طراحی ساده و رنگ های محدود استفاده کنید

 

چه نوع فرش بخریم

مطالب مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید

Facebook Google LinkedIn Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *