شستشوی فرش

شستشوی فرش

شستشوی فرش در قالیشویی قیطریه

۱-  ابتدا فرش توسط كارشناسان مجرب قالیشویی قیطریه، كارشناسی می شود،سپس  در صورت سلامت و تأیید فرش ما وارد مرحله شستشوی فرش می شوند.در صورت عدم تائید كارشناس و وجود عیوب در سطح فرش، عیوب و هزینه های اصلاح آن به سمع مشتری رسیده ، از تصمیم مشتری مبنی بر اصلاح و رفع آسیب دیدگی قبل از شور ، ادامه كار بدون اصلاح آسیب دیدگی با مسئولیت مشتری،و یا ارجاع فرش معیوب بدون شور، آگاه می شویم.

۲- در این مرحله خاك , گرد غبار و ذرات جامد از روی فرش را بر میداریم، سپس در صورت وجود هر گونه گرد و خاك در داخل بافت فرش ، فرش را داخل دستگاه خاك گیر قرار داده تا با چرخش دورانی توسط دستگاه ، تمامی گرد و خاک های از فرش پاک شوند

۳- مهمترین کاری که کارشناسان قالی شویی قیطریه انجام می دهند رنگهای فرش از لحاظ پایداری و ثبات تست می می کنند.تا در همگام شستشوی داخل رنک در فرش شما ایجاد نشود

۴ – در تمامی مراحل , شستشوی فرش را با روش کاملا اسلامی و آب جاری شستشو میدهیم. (آبكشی از پشت و روی فرش انجام میشود)

۵- جهت از بین بردن کامل تمامی  لكه های غیر پایدار و همچنین  چربی های سطحی و عمقی ،فرش را با یك ماده شوینده، ملایم شسته می شود.

۶ – لكه های پایدار در این مرحله از شستشو  نمایان خواهند شد .

۷- همزمان ریشه ها به آرامی توسط پرسنل با تجربه قالیشویی قیطریه شستشو می شوند.

۸- شستشوی فرش به صورت كامل در چند مرحله انجام می شود . سپس  فرش با استفاده از مواد شوینده کاملا بهداشتی و دارای استاندارد آغاز و پس از خاتمه، مجدداً آبكشی انجام می گیرد.

۹- شستشوی فرش در مرحله پایانی همانطور که ذکر کردیم فرش را با روش کاملا اسلامی  با فشار  آب به روی فرش پاشیده و به كمك پاروهای مخصوص شستشو فرش و جریان شدید آب، مواد شوینده باقی مانده را از لا به لای پرزها، الیاف و همچنین لایه عمقی فرش بصورت كامل خارج نموده، این عمل از چندین بار تكرار می نماییم تا فرش کاملا خالی از مواد شوینده شود. در صورت درخواست توسط مشتری مواد ضد بید به فرش زده می شود.

۱۰- در آخرین مرحله ما آب باقی مانده در فرش را توسط پرسنل با تجربه و دوره دیده قالیشویی قیطریه جمع آوری میکنیم . و سپس به روش  اسلامی در مکانی که نور خورشید کاملا روی فرش را احاطه کند پهن میکنیم .

شستشوی فرش

شستشوی فرش

بهترین زمان شستشوی فرش در فصلهای بهار, تابستان , پاییز می باشند . چرا كه در این فصول می توان از نورطبیعی خورشید به منظور خشك نمودن و همچنین ازبین بردن بید استفاده نمود. هر چند این روش با مشكلات و معضلات عدیده همراه است و گذشته از طولانی شدن زمان شستشو ، حضور پر تعداد پرسنل فعال و مجرب را می طلبد كه خود نیز مستلزم هزینه های گزافی می باشد.لیكن قالیشویی قیطریه خود را همچنان ملزم و متعهد به اجرای این روش می داند، كه این روش حفظ سلامت و كیفیت فرش را تضمین می نماید.

مطالب مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارید

Facebook Google LinkedIn Twitter

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *